İçeriğe geç

Edirne Kilis Arası Kaç KM

Edirne Kilis arası kaç km; yazımızda öncelikle Edirne ve Kilis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Edirne Kilis arası kaç km? Edirne Kilis arası kaç saat? Edirne Kilis yol tarifi? Edirne Kilis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Edirne ile Kilis İli Hakkında Genel Bilgiler

Edirne ili;

Marmara bölgesinde yer alan Edirne ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Edirne ili yüzölçümü yaklaşık 6,098 km2’dir. Edirne ilinin coğrafi konumu ise 41.288°K 26.5215°D GPS koordinatlarıdır.

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km2’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

Edirne Kilis Arası Kaç KM

Edirne Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1466 km’dir. Edirne Kilis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1065 km’dir.

Edirne Kilis Arası Kaç KM

Edirne Kilis Arası Kaç Saat

Edirne Kilis arası kaç saat; Edirne Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1466 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Edirne Kilis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 18 saat 30 dakika sürmektedir. Edirne Kilis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1065 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

16 saat 30 dakika

Otobüs ile;

18 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 55 dakika

Edirne Kilis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Edirne Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1466 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 81 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 118 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Edirne Kilis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Edirne Kilis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Edirne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.