İçeriğe geç

Diyarbakır Kilis Arası Kaç KM

Diyarbakır Kilis arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Kilis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Kilis arası kaç km? Diyarbakır Kilis arası kaç saat? Diyarbakır Kilis yol tarifi? Diyarbakır Kilis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Kilis İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km2’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Kilis Arası Kaç KM

Diyarbakır Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 363 km’dir. Diyarbakır Kilis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 306 km’dir.

Diyarbakır Kilis Arası Kaç KM

Diyarbakır Kilis Arası Kaç Saat

Diyarbakır Kilis arası kaç saat; Diyarbakır Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 363 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat sürmektedir. Diyarbakır Kilis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat sürmektedir. Diyarbakır Kilis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 306 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 54 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat

Otobüs ile;

5 saat

Uçak ile;

54 dakika

Diyarbakır Kilis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 363 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 20 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 30 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Kilis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Kilis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.