İçeriğe geç

Denizli Kilis Arası Kaç KM

Denizli Kilis arası kaç km; yazımızda öncelikle Denizli ve Kilis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Denizli Kilis arası kaç km? Denizli Kilis arası kaç saat? Denizli Kilis yol tarifi? Denizli Kilis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Denizli ile Kilis İli Hakkında Genel Bilgiler

Denizli ili;

Ege bölgesinde yer alan Denizli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Denizli ili yüzölçümü yaklaşık 12.134 km2’dir. Denizli ilinin coğrafi konumu ise 37°46′24.3″K 29°5′12.9″D  GPS     koordinatlarıdır.

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km2’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

Denizli Kilis Arası Kaç KM

Denizli Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1016 km’dir. Denizli Kilis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 721 km’dir.

Denizli Kilis Arası Kaç KM

Denizli Kilis Arası Kaç Saat

Denizli Kilis arası kaç saat; Denizli Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1016 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Denizli Kilis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Denizli Kilis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 721 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 27 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 27 dakika

Denizli Kilis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Denizli Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1016 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 56 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 82 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Denizli Kilis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Denizli Kilis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Denizli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Denizli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.