İçeriğe geç

Çorum Kilis Arası Kaç KM

Çorum Kilis arası kaç km; yazımızda öncelikle Çorum ve Kilis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çorum Kilis arası kaç km? Çorum Kilis arası kaç saat? Çorum Kilis yol tarifi? Çorum Kilis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çorum ile Kilis İli Hakkında Genel Bilgiler

Çorum ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çorum ili yüzölçümü yaklaşık 12,820 km2’dir. Çorum ilinin coğrafi konumu ise 40.581°K 34.648°D GPS koordinatlarıdır.

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km2’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

Çorum Kilis Arası Kaç KM

Çorum Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 701 km’dir. Çorum Kilis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 468 km’dir.

Çorum Kilis Arası Kaç KM

Çorum Kilis Arası Kaç Saat

Çorum Kilis arası kaç saat; Çorum Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 701 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Çorum Kilis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Çorum Kilis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 468 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 7 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 7 dakika

Çorum Kilis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çorum Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 701 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 39 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 57 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çorum Kilis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çorum Kilis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çorum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çorum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.