İçeriğe geç

Burdur Kilis Arası Kaç KM

Burdur Kilis arası kaç km; yazımızda öncelikle Burdur ve Kilis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Burdur Kilis arası kaç km? Burdur Kilis arası kaç saat? Burdur Kilis yol tarifi? Burdur Kilis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Burdur ile Kilis İli Hakkında Genel Bilgiler

Burdur ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Burdur ili yüzölçümü yaklaşık 7.176 km2’dir. Burdur ilinin coğrafi konumu ise 37°25′26″K 30°05′04″D GPS koordinatlarıdır.

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km2’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

Burdur Kilis Arası Kaç KM

Burdur Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 921 km’dir. Burdur Kilis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 616 km’dir.

Burdur Kilis Arası Kaç Saat

Burdur Kilis arası kaç saat; Burdur Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 921 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Burdur Kilis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Burdur Kilis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 616 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Burdur Kilis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Burdur Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 921 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 51 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 74 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Burdur Kilis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Burdur Kilis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Burdur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Burdur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.