İçeriğe geç

Bolu Kilis Arası Kaç KM

Bolu Kilis arası kaç km; yazımızda öncelikle Bolu ve Kilis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bolu Kilis arası kaç km? Bolu Kilis arası kaç saat? Bolu Kilis yol tarifi? Bolu Kilis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bolu ile Kilis İli Hakkında Genel Bilgiler

Bolu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bolu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bolu ili yüzölçümü yaklaşık 7,410 km2’dir. Bolu ilinin coğrafi konumu ise 40°40′45″K 31°33′30″D GPS koordinatlarıdır.

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km2’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

Bolu Kilis Arası Kaç KM

Bolu Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 967 km’dir. Bolu Kilis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 655 km’dir.

Bolu Kilis Arası Kaç Saat

Bolu Kilis arası kaç saat; Bolu Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 967 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Bolu Kilis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Bolu Kilis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 655 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 22 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 22 dakika

Bolu Kilis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bolu Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 967 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 54 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 78 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bolu Kilis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bolu Kilis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bolu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bolu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.