İçeriğe geç

Bitlis Kilis Arası Kaç KM

Bitlis Kilis arası kaç km; yazımızda öncelikle Bitlis ve Kilis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bitlis Kilis arası kaç km? Bitlis Kilis arası kaç saat? Bitlis Kilis yol tarifi? Bitlis Kilis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bitlis ile Kilis İli Hakkında Genel Bilgiler

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km2’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

Bitlis Kilis Arası Kaç KM

Bitlis Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 628 km’dir. Bitlis Kilis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 504 km’dir.

Bitlis Kilis Arası Kaç Saat

Bitlis Kilis arası kaç saat; Bitlis Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 628 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Bitlis Kilis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Bitlis Kilis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 504 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Bitlis Kilis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bitlis Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 628 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 35 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 51 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bitlis Kilis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bitlis Kilis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.