İçeriğe geç

Bingöl Kilis Arası Kaç KM

Bingöl Kilis arası kaç km; yazımızda öncelikle Bingöl ve Kilis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bingöl Kilis arası kaç km? Bingöl Kilis arası kaç saat? Bingöl Kilis yol tarifi? Bingöl Kilis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bingöl ile Kilis İli Hakkında Genel Bilgiler

Bingöl ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bingöl ili yüzölçümü yaklaşık 8,253 km2’dir. Bingöl ilinin coğrafi konumu ise 39°02′28″K 40°40′33″D GPS koordinatlarıdır.

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km2’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

Bingöl Kilis Arası Kaç KM

Bingöl Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 501 km’dir. Bingöl Kilis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 384 km’dir.

Bingöl Kilis Arası Kaç Saat

Bingöl Kilis arası kaç saat; Bingöl Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 501 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Bingöl Kilis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Bingöl Kilis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 384 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Bingöl Kilis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bingöl Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 501 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 28 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 41 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bingöl Kilis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bingöl Kilis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bingöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bingöl’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.