İçeriğe geç

Batman Kilis Arası Kaç KM

Batman Kilis arası kaç km; yazımızda öncelikle Batman ve Kilis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Batman Kilis arası kaç km? Batman Kilis arası kaç saat? Batman Kilis yol tarifi? Batman Kilis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Batman ile Kilis İli Hakkında Genel Bilgiler

Batman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Batman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Batman ili yüzölçümü yaklaşık 4,654 km2’dir. Batman ilinin coğrafi konumu ise 38°04′55″K 41°24′26″D  GPS koordinatlarıdır.

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km2’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

Batman Kilis Arası Kaç KM

Batman Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 455 km’dir. Batman Kilis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 379 km’dir.

Batman Kilis Arası Kaç Saat

Batman Kilis arası kaç saat; Batman Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 455 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. Batman Kilis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Batman Kilis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 379 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Batman Kilis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Batman Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 455 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 26 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 37 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Batman Kilis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Batman Kilis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Batman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Batman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.