İçeriğe geç

Kilimli Yol Tarifi

Zonguldak Kilimli yol tarifi; yazımızda öncelikle Kilimli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kilimli’ye nasıl gidilir? Kilimli yol tarifi? Kilimli yol haritası? Kilimli İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kilimli İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Zonguldak’ın ilçesi olan Kilimli, Zonguldak’ın yerleşim yerlerinden biridir. Kilimli İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 145 km2’dir. Kilimli ilçesinin rakımı ise 14 m olarak hesaplanmıştır. Kilimli ilçesinin doğusunda ise Çaycuma, batısında ve Güneyinde ise Zonguldak ilçeleri bulunmaktadır. Kilimli ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kilimli İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kilimli ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 34.829 nüfusa sahiptir.

Kilimli İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kilimli Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kilimli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kilimli Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilimli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kilimli’ye Nasıl Gidilir? Kilimli Yol Tarifi

Kilimli’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kilimli’ye gelebilirsiniz. Kilimli karayolu ile Zonguldak şehir merkezine 42.4 km, İstanbul’a yaklaşık 344 km, Ankara’ya yaklaşık 281 km, İzmir’den ise yaklaşık 697 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Zonguldak Şehir Merkezinde yer alan Zonguldak Çaycuma Havalimanı’na gidebilirsiniz. Zonguldak Çaycuma Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kilimli ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Zonguldak’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Zonguldak demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kilimli ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.