İçeriğe geç

Kilimli Posta Kodu

Kilimli Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Kilimli Posta Kodu Sorgulama

Kilimli’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Kilimli ilçesi Hakkında

Kilimli ilçesi alan olarak Türkiye’nin altı yüz altmış altıncı en büyük ilçesidir. Karadeniz bölgesinde yer alan Zonguldak’ın ilçesi olan Kilimli, Zonguldak’ın yerleşim yerlerinden biridir. Kilimli İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 145 km2’dir. Rakımı ise 14 m olarak hesaplanmıştır. Kilimli ilçesinin doğusunda ise Çaycuma, batısında ve Güneyinde ise Zonguldak ilçeleri bulunmaktadır. Kilimli ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kilimli İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kilimli ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 34.150 nüfusa sahiptir.

Kilimli Posta Kodu
Kilimli Posta Kodu