İçeriğe geç

Kiğı Yol Tarifi

Bingöl Kiğı yol tarifi; yazımızda öncelikle Kiğı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kiğı’ya nasıl gidilir? Kiğı yol tarifi? Kiğı yol haritası? Kiğı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kiğı İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl’ün ilçesi olan Kiğı, Bingöl’ün yerleşim yerlerinden biridir. Kiğı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 483 km2’dir. Kiğı ilçesinin rakımı ise 1.519 m olarak hesaplanmıştır. Kiğı ilinin Kuzeyinde Yedisu, doğusunda ise Adaklı, batısında Yayladere, Güneyinde ise Bingöl ilçeleri bulunmaktadır. Kiğı ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kiğı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kiğı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 4.578 nüfusa sahiptir.

Kiğı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kiğı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kiğı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kiğı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kiğı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kiğı’ya Nasıl Gidilir? Kiğı Yol Tarifi

Kiğı’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kiğı’ya gelebilirsiniz. Kiğı karayolu ile Bingöl şehir merkezine 68,5 km, İstanbul’a yaklaşık 1,306 km, Ankara’ya yaklaşık 931 km, İzmir’den ise yaklaşık 1,503 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Bingöl Şehir Merkezinde yer alan Bingöl Havalimanı’na gidebilirsiniz. Bingöl Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kiğı ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Bingöl’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Bingöl demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kiğı ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.