Kiğı Posta Kodu

Kiğı Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Kiğı Posta Kodu Sorgulama

Kiğı’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Kiğı ilçesi Hakkında

Kiğı ilçesi alan olarak Türkiye’nin beş yüz yetmiş dokuzuncu en büyük ilçesidir. Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl’ün ilçesi olan Kiğı, Bingöl’ün yerleşim yerlerinden biridir. Kiğı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 483 km2’dir. Rakımı ise 1.519 m olarak hesaplanmıştır. Kiğı ilinin Kuzeyinde Yedisu, doğusunda ise Adaklı, batısında Yayladere, Güneyinde ise Bingöl ilçeleri bulunmaktadır. Kiğı ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kiğı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kiğı ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 4.863 nüfusa sahiptir.

Kiğı Posta Kodu
Kiğı Posta Kodu