İçeriğe geç

Kıbrıscık Yol Tarifi

Bolu Kıbrıscık yol tarifi; yazımızda öncelikle Kıbrıscık şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kıbrıscık’a nasıl gidilir? Kıbrıscık yol tarifi? Kıbrıscık yol haritası? Kıbrıscık İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kıbrıscık İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Bolu’nun ilçesi olan Kıbrıscık, Bolu’nun yerleşim yerlerinden biridir. Kıbrıscık İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 562 km2’dir. Kıbrıscık ilçesinin rakımı ise           1.139 m olarak hesaplanmıştır. Kıbrıscık ilinin Kuzeyinde Dörtdivan, doğusunda ise Gerede, batısında Seben, Güneyinde ise Ankara ilçeleri bulunmaktadır. Kıbrıscık ilçesi Karsal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kıbrıscık İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kıbrıscık ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 3.179 nüfusa sahiptir.

Kıbrıscık İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kıbrıscık Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kıbrıscık’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kıbrıscık Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kıbrıscık’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kıbrıscık’a Nasıl Gidilir? Kıbrıscık Yol Tarifi

Kıbrıscık’a kara yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kıbrıscık’a gelebilirsiniz. Kıbrıscık karayolu ile Bolu şehir merkezine 77,7 km, İstanbul’a yaklaşık 332 km, Ankara’ya yaklaşık 157 km, İzmir’den ise yaklaşık 685 km uzaklıktadır. Hava yolu ve demir yolu ile ulaşımı yoktur.