Kıbrıscık Posta Kodu

Kıbrıscık Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Kıbrıscık Posta Kodu Sorgulama

Kıbrıscık’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Kıbrıscık ilçesi Hakkında

Kıbrıscık ilçesi alan olarak Türkiye’nin beş yüz elli dördüncü en büyük ilçesidir. Karadeniz bölgesinde yer alan Bolu’nun ilçesi olan Kıbrıscık, Bolu’nun yerleşim yerlerinden biridir. Kıbrıscık İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 562 km2’dir. rakımı ise 1.139 m olarak hesaplanmıştır. Kıbrıscık ilinin Kuzeyinde Dörtdivan, doğusunda ise Gerede, batısında Seben, Güneyinde ise Ankara ilçeleri bulunmaktadır. İlçe Karsal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kıbrıscık İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kıbrıscık ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 3.112 nüfusa sahiptir.

Kıbrıscık Posta Kodu
Kıbrıscık Posta Kodu