İçeriğe geç

Kestel Yol Tarifi

Bursa Kestel yol tarifi; yazımızda öncelikle Kestel şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kestel’e nasıl gidilir? Kestel yol tarifi? Kestel yol haritası? Kestel İlçeleri Yol Güzergâhı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kestel İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Bursa’nın ilçesi olan Kestel, Bursa’nın yerleşim yerlerinden biridir. Kestel İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 280  km2’dir. Kestel ilçesinin rakımı ise 124 m olarak hesaplanmıştır. Kestel İlçesinin, Kuzeyinde, Gemlik, Doğusunda, Yenişehir Batısında, Yıldırım Güneyinde, Keles ilçeleri bulunmaktadır. Kestel ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kestel İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kestel ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 65,256 nüfusa sahiptir.

Kestel İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kestel Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kestel’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kestel Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kestel’e yol güzergâhı oluşturabilirsiniz.  

Kestel’e Nasıl Gidilir? Kestel Yol Tarifi

Kestel’e kara yolu, havayolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kestel’e gelebilirsiniz. Kestel karayolu ile Bursa şehir merkezine yaklaşık 14 İstanbul’a yaklaşık 167 km, Ankara’ya yaklaşık 374 km, İzmir’den ise yaklaşık 363 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Bursa Şehir Merkezinde yer alan Bursa Yenişehir Havalimanı’na gidebilirsiniz. Bursa Yenişehir Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Akyurt ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Bursa’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Bursa demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Akyurt ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.