İçeriğe geç

Kestel Posta Kodu

Kestel Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Kestel Posta Kodu Sorgulama

Kestel’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Kestel ilçesi Hakkında

Kestel ilçesi alan olarak Türkiye’nin altı yüz altmışıncı en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan Bursa’nın ilçesi olan Kestel, Bursa’nın yerleşim yerlerinden biridir. Kestel İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 280 km2’dir. Rakımı ise 124 m olarak hesaplanmıştır. Kestel İlçesinin, Kuzeyinde, Gemlik, Doğusunda, Yenişehir Batısında, Yıldırım Güneyinde, Keles ilçeleri bulunmaktadır. Kestel ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kestel İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kestel ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 70.865 nüfusa sahiptir.

Kestel Posta Kodu
Kestel Posta Kodu