İçeriğe geç

Keskin Yol Tarifi

Kırıkkale Keskin yol tarifi; yazımızda öncelikle Keskin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Keskin’e nasıl gidilir? Keskin yol tarifi? Keskin yol haritası? Keskin İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Keskin İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale’nin ilçesi olan Keskin, Kırıkkale’nin yerleşim yerlerinden biridir. Keskin İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.129 km2’dir. Keskin ilçesinin rakımı ise 1.139 m olarak hesaplanmıştır. Keskin ilçesinin Kuzeyinde Kırıkkale Merkez, Balışeyh ve Delice, doğusunda ve Güneyinde Kırşehir, batısında Karakeçili ve Çelebi ilçeleri bulunmaktadır. Keskin ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Keskin İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Keskin ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 17.620 nüfusa sahiptir.

Keskin İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Keskin Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Keskin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Keskin Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Keskin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Keskin’e Nasıl Gidilir? Keskin Yol Tarifi

Keskin’e kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Keskin’e gelebilirsiniz. Keskin karayolu ile Kırıkkale şehir merkezine 45.2 km, İstanbul’a yaklaşık 559 km, Ankara’ya yaklaşık 106 km, İzmir’den ise yaklaşık 709 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kırıkkale’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kırıkkale demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Keskin ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.