İçeriğe geç

Keşap Posta Kodu

Keşap Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Keşap Posta Kodu Sorgulama

Keşap’ta yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Keşap ilçesi Hakkında

Keşap ilçesi alan olarak Türkiye’nin sekiz yüz yirmi dördüncü en büyük ilçesidir. Karadeniz bölgesinde yer alan Giresun’un ilçesi olan Keşap, Giresun’un yerleşim yerlerinden biridir. Keşap İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 197 km2’dir. Rakımı ise 11 m olarak hesaplanmıştır. Keşap ilinin doğusunda ise Espiye ve Yağlıdere, batısında Giresun Merkez, Güneyinde ise Dereli ilçeleri bulunmaktadır. Keşap ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Keşap İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Keşap ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 19.372 nüfusa sahiptir.

Keşap Posta Kodu
Keşap Posta Kodu