İçeriğe geç

Keşan Yol Tarifi

Edirne Keşan yol tarifi; yazımızda öncelikle Keşan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Keşan’a nasıl gidilir? Keşan yol tarifi? Keşan yol haritası? Keşan İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Keşan İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Edirne’nin ilçesi olan Keşan, Edirne’nin yerleşim yerlerinden biridir. Keşan İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.098 km2’dir. Keşan ilçesinin rakımı ise 122 m olarak hesaplanmıştır. Keşan ilinin Kuzeyinde Uzunköprü, doğusunda ise Tekirdağ, batısında İpsala ve Enez ilçeleri bulunmaktadır. Keşan ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Keşan İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Keşan ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 83.373 nüfusa sahiptir.

Keşan İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Keşan Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Keşan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Keşan Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Keşan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Keşan’a Nasıl Gidilir? Keşan Yol Tarifi

Keşan’a kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Keşan’a gelebilirsiniz. Keşan karayolu ile Edirne şehir merkezine 149 km, İstanbul’a yaklaşık 237 km, Ankara’ya yaklaşık 690 km, İzmir’den ise yaklaşık 503 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Edirne’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Edirne demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Keşan ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.