İçeriğe geç

Kepsut Yol Tarifi

Balıkesir Kepsut yol tarifi; yazımızda öncelikle Kepsut şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kepsut’a nasıl gidilir? Kepsut yol tarifi? Kepsut yol haritası? Kepsut İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kepsut İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir’in ilçesi olan Kepsut, Balıkesir’in yerleşim yerlerinden biridir. Kepsut İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 889 km2’dir. Kepsut ilçesinin rakımı ise 88 m olarak hesaplanmıştır. Kepsut ilinin Kuzeyinde Susurluk, doğusunda ise Bursa, batısında Altıeylül, Güneyinde ise Bigadiç ilçeleri bulunmaktadır. Kepsut ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kepsut İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kepsut ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 23.142 nüfusa sahiptir.

Kepsut İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kepsut Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kepsut’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kepsut Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kepsut’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kepsut’a Nasıl Gidilir? Kepsut Yol Tarifi

Kepsut’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kepsut’a gelebilirsiniz. Kepsut karayolu ile Balıkesir şehir merkezine 45,8 km, İstanbul’a yaklaşık 295 km, Ankara’ya yaklaşık 548 km, İzmir’den ise yaklaşık 248 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Balıkesir Şehir Merkezinde yer alan Balıkesir Merkez Havalimanı’na gidebilirsiniz. Balıkesir Merkez Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kepsut ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Balıkesir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Balıkesir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kepsut ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.