İçeriğe geç

Kepez Yol Tarifi

Antalya Kepez yol tarifi; yazımızda öncelikle Kepez şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kepez’e nasıl gidilir? Kepez yol tarifi? Kepez yol haritası? Kepez İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kepez İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya’nın ilçesi olan Kepez, Antalya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Kepez İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 292 km2’dir. Kepez ilçesinin rakımı ise 289 m olarak hesaplanmıştır. Kepez ilinin Kuzeyinde Döşemealtı, doğusunda Aksu, batısında Konyaaltı, Güneyinde ise Muratpaşa ilçeleri bulunmaktadır. Kepez ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kepez İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kepez ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 531,619 nüfusa sahiptir.

Kepez İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kepez Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kepez’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kepez Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kepez’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kepez’e Nasıl Gidilir? Kepez Yol Tarifi

Kepez’e kara yolu, havayolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kepez’e gelebilirsiniz. Kepez karayolu ile Antalya şehir merkezine 15 km, İstanbul’a yaklaşık 684 km, Ankara’ya yaklaşık 537 km, İzmir’den ise yaklaşık 454 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Antalya Şehir Merkezinde yer alan Antalya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Antalya Havaalanı’ndan özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kepez ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Antalya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Antalya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kepez ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.