İçeriğe geç

Kemer Yol Tarifi

Antalya Kemer yol tarifi; yazımızda öncelikle Kemer şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kemer‘e nasıl gidilir? Kemer yol tarifi? Kemer yol haritası? Kemer İlçeleri Yol Güzergâhı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kemer İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya’nın ilçesi olan Kemer, Antalya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Kemer İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 471 km2’dir. Kemer ilçesinin rakımı ise 10 m olarak hesaplanmıştır. Kemer ilinin Kuzeyinde Konyaaltı, batısında Kumluca ilçeleri bulunmaktadır. Kemer ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kemer İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kemer ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 43,226 nüfusa sahiptir.

Kemer İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kemer Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kemer’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kemer Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kemer‘e yol güzergâhı oluşturabilirsiniz.  

Kemer’e Nasıl Gidilir? Kemer Yol Tarifi

Kemer‘e kara yolu, havayolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kemer‘e gelebilirsiniz. Kemer karayolu ile Antalya şehir merkezine 43 km, İstanbul’a yaklaşık 729 km, Ankara’ya yaklaşık 582 km, İzmir’den ise yaklaşık 493 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Antalya Şehir Merkezinde yer alan Antalya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Antalya Havaalanı’ndan özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kemer ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Antalya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Antalya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kemer ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.