İçeriğe geç

Kemer Yol Tarifi

Burdur Kemer yol tarifi; yazımızda öncelikle Kemer şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kemer’e nasıl gidilir? Kemer yol tarifi? Kemer yol haritası? Kemer İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kemer İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur’un ilçesi olan Kemer, Burdur’un yerleşim yerlerinden biridir. Kemer İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 373 km2’dir. Kemer ilçesinin rakımı ise 1.145 m olarak hesaplanmıştır. Kemer ilinin Kuzeyinde Burdur merkez, doğusunda ise Bucak, batısında Karamanlı, Güneyinde ise Antalya ilçeleri bulunmaktadır. Kemer ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kemer İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kemer ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 3.217 nüfusa sahiptir.

Kemer İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kemer Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kemer’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kemer Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kemer’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kemer’e Nasıl Gidilir? Kemer Yol Tarifi

Kemer’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kemer’e gelebilirsiniz. Kemer karayolu ile Burdur şehir merkezine 41,5 km, İstanbul’a yaklaşık 627 km, Ankara’ya yaklaşık 480 km, İzmir’den ise yaklaşık 381 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Burdur’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Burdur demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kemer ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.