İçeriğe geç

Kemer Posta Kodu

Kemer Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır. Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Kemer Posta Kodu Sorgulama

Kemer’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Kemer ilçesi Hakkında

Kemer ilçesi alan olarak Türkiye’nin altı yüz yetmiş sekizinci en büyük ilçesidir. Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur’un ilçesi olan Kemer, Burdur’un yerleşim yerlerinden biridir. Kemer İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 373 km2’dir. Rakımı ise 1.145 m olarak hesaplanmıştır. Kemer ilinin Kuzeyinde Burdur merkez, doğusunda ise Bucak, batısında Karamanlı, Güneyinde ise Antalya ilçeleri bulunmaktadır. Kemer ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kemer İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kemer ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 3.129 nüfusa sahiptir.

Kemer Posta Kodu
Kemer Posta Kodu