İçeriğe geç

Kemalpaşa Yol Tarifi

Kemalpaşa yol tarifi; yazımızda öncelikle Kemalpaşa şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kemalpaşa’ya nasıl gidilir? Kemalpaşa yol tarifi? Kemalpaşa yol haritası? Kemalpaşa İlçeleri Yol Güzergâhı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kemalpaşa İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin’in ilçesi olan Kemalpaşa, Artvin’in yerleşim yerlerinden biridir. Kemalpaşa İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 74 km2’dir. Kemalpaşa ilçesinin rakımı ise 252 m olarak hesaplanmıştır. Kemalpaşa İlçesinin, Doğusunda, Borçka Batısında, Hopa ilçeleri bulunmaktadır. Kemalpaşa ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kemalpaşa İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kemalpaşa ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 9,537 nüfusa sahiptir.

Kemalpaşa İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kemalpaşa Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kemalpaşa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kemalpaşa Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kemalpaşa’ya yol güzergâhı oluşturabilirsiniz.  

Kemalpaşa’ya Nasıl Gidilir? Kemalpaşa Yol Tarifi

Kemalpaşa’ya kara yolu, havayolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kemalpaşa’ya gelebilirsiniz. Kemalpaşa karayolu ile Artvin şehir merkezine 78 km, İstanbul’a yaklaşık 1246 km, Ankara’ya yaklaşık 913 km, İzmir’den ise yaklaşık 1599 km uzaklıktadır. Artvin’e havayolu ulaşımı ve demiryolu ulaşımı bulunmamaktadır.