İçeriğe geç

Kemalpaşa Yol Tarifi

İzmir Kemalpaşa yol tarifi; yazımızda öncelikle Kemalpaşa şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kemalpaşa’ya nasıl gidilir? Kemalpaşa yol tarifi? Kemalpaşa yol haritası? Kemalpaşa İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kemalpaşa İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan İzmir’in ilçesi olan Kemalpaşa, İzmir’in yerleşim yerlerinden biridir. Kemalpaşa İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 681 km2’dir. Kemalpaşa ilçesinin rakımı ise 167 m olarak hesaplanmıştır. Kemalpaşa ilçesinin Kuzeyinde ve doğusunda Manisa, batısında Bornova ve Buca, Güneyinde ise Torbalı ve Bayındır ilçeleri bulunmaktadır. Kemalpaşa ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kemalpaşa İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kemalpaşa ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 107.556 nüfusa sahiptir.

Kemalpaşa İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kemalpaşa Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kemalpaşa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kemalpaşa Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kemalpaşa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kemalpaşa’ya Nasıl Gidilir? Kemalpaşa Yol Tarifi

Kemalpaşa’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kemalpaşa’ya gelebilirsiniz. Kemalpaşa karayolu ile İzmir şehir merkezine 29.9 km, İstanbul’a yaklaşık 454 km, Ankara’ya yaklaşık 560 km, Bursa’dan ise yaklaşık 319 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından İzmir Şehir Merkezinde yer alan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na gidebilirsiniz. İzmir Adnan Menderes Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kemalpaşa ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde İzmir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İzmir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kemalpaşa ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.