Kemalpaşa Posta Kodu

Kemalpaşa Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Kemalpaşa Posta Kodu Sorgulama

Kemalpaşa’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Kemalpaşa ilçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin’in ilçesi olan Kemalpaşa, Artvin’in yerleşim yerlerinden biridir. İlçe alan olarak Türkiye’nin altı yüz elli birinci en büyük ilçesidir. Kemalpaşa İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 74 km2’dir. Rakımı ise 252 m olarak hesaplanmıştır. Kemalpaşa İlçesinin, Doğusunda, Borçka Batısında, Hopa ilçeleri bulunmaktadır. Kemalpaşa ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmakta ve yatırım için uygun alanlar yer almaktadır. Hopa İlçesinin turizm sektöründe katkı sağlayacak noktaları da bulunmaktadır. Kemalpaşa ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 9,120 nüfusa sahiptir.

Kemalpaşa Posta Kodu
Kemalpaşa Posta Kodu