İçeriğe geç

Kemaliye Yol Tarifi

Erzincan Kemaliye yol tarifi; yazımızda öncelikle Kemaliye şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kemaliye’ye nasıl gidilir? Kemaliye yol tarifi? Kemaliye yol haritası? Kemaliye İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kemaliye İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzincan’ın ilçesi olan Kemaliye, Erzincan’ın yerleşim yerlerinden biridir. Kemaliye İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.207 km2’dir. Kemaliye ilçesinin rakımı ise 947 m olarak hesaplanmıştır. Kemaliye ilinin Kuzeyinde İliç, doğusunda ise Tunceli, batısında Sivas, Güneyinde ise Malatya ilçeleri bulunmaktadır. Kemaliye ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kemaliye İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kemaliye ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 5.106 nüfusa sahiptir.

Kemaliye İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kemaliye Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kemaliye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kemaliye Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kemaliye’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kemaliye’ye Nasıl Gidilir? Kemaliye Yol Tarifi

Kemaliye’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kemaliye’ye gelebilirsiniz. Kemaliye karayolu ile Erzincan şehir merkezine 147 km, İstanbul’a yaklaşık 1.085 km, Ankara’ya yaklaşık 665 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.438 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Erzincan Şehir Merkezinde yer alan Erzincan Havalimanı’na gidebilirsiniz. Erzincan Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kemaliye ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Erzincan’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Erzincan demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kemaliye ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.