İçeriğe geç

Kemah Yol Tarifi

Erzincan Kemah yol tarifi; yazımızda öncelikle Kemah şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kemah’a nasıl gidilir? Kemah yol tarifi? Kemah yol haritası? Kemah İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kemah İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzincan’ın ilçesi olan Kemah, Erzincan’ın yerleşim yerlerinden biridir. Kemah İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 2.311 km2’dir. Kemah ilçesinin rakımı ise 1.068 m olarak hesaplanmıştır. Kemah ilinin Kuzeyinde Refahiye, doğusunda ise Erzincan, batısında İliç, Güneyinde ise Tunceli ilçeleri bulunmaktadır. Kemah ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kemah İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kemah ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 6.697 nüfusa sahiptir.

Kemah İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kemah Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kemah’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kemah Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kemah’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kemah’a Nasıl Gidilir? Kemah Yol Tarifi

Kemah’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kemah’a gelebilirsiniz. Kemah karayolu ile Erzincan şehir merkezine 64.1 km, İstanbul’a yaklaşık 1.015 km, Ankara’ya yaklaşık 651 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.367 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Erzincan Şehir Merkezinde yer alan Erzincan Havalimanı’na gidebilirsiniz. Erzincan Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kemah ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Erzincan’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Erzincan demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kemah ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.