İçeriğe geç

Kelkit Yol Tarifi

Gümüşhane Kelkit yol tarifi; yazımızda öncelikle Kelkit şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kelkit’e nasıl gidilir? Kelkit yol tarifi? Kelkit yol haritası? Kelkit İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kelkit İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Gümüşhane’nin ilçesi olan Kelkit, Gümüşhane’nin yerleşim yerlerinden biridir. Kelkit İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.571 km2’dir. Kelkit ilçesinin rakımı ise 1.408 m olarak hesaplanmıştır. Kelkit ilinin Kuzeyinde Gümüşhane Merkez, doğusunda ise Köse, batısında Şiran, Güneyinde ise Erzincan ilçeleri bulunmaktadır. Kelkit ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kelkit İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kelkit ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 52.608 nüfusa sahiptir.

Kelkit İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kelkit Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kelkit’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kelkit Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kelkit’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kelkit’e Nasıl Gidilir? Kelkit Yol Tarifi

Kelkit’e kara yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kelkit’e gelebilirsiniz. Kelkit karayolu ile Gümüşhane şehir merkezine 48.9 km, İstanbul’a yaklaşık 1.048 km, Ankara’ya yaklaşık 676 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.401 km uzaklıktadır. Hava yolu ve demir yolu ile ulaşımı yoktur.