İçeriğe geç

Keles Yol Tarifi

Bursa Keles yol tarifi; yazımızda öncelikle Keles şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Keles’e nasıl gidilir? Keles yol tarifi? Keles yol haritası? Keles İlçeleri Yol Güzergâhı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Keles İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Bursa’nın ilçesi olan Keles, Bursa’nın yerleşim yerlerinden biridir. Keles İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 658 km2’dir. Keles ilçesinin rakımı ise 1.240 m olarak hesaplanmıştır. Keles İlçesinin, Kuzeyinde, Osmangazi, Doğusunda, İnegöl Batısında, Orhaneli Güneyinde, Harmancık ilçeleri bulunmaktadır. Keles ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Keles İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Keles ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 12,355  nüfusa sahiptir.

Keles İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Keles Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Keles’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Keles Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Keles’e yol güzergâhı oluşturabilirsiniz.  

Keles’e Nasıl Gidilir? Keles Yol Tarifi

Keles’e kara yolu, havayolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Keles’e gelebilirsiniz. Keles karayolu ile Bursa şehir merkezine yaklaşık 63 İstanbul’a yaklaşık 215 km, Ankara’ya yaklaşık 383 km, İzmir’den ise yaklaşık 395 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Bursa Şehir Merkezinde yer alan Bursa Yenişehir Havalimanı’na gidebilirsiniz. Bursa Yenişehir Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Akyurt ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Bursa’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Bursa demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Akyurt ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.