İçeriğe geç

Keçiören Yol Tarifi

Ankara Keçiören yol tarifi; yazımızda öncelikle Keçiören şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Keçiören’e nasıl gidilir? Keçiören yol tarifi? Keçiören yol haritası? Keçiören İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Keçiören İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara’nın ilçesi olan Keçiören, Ankara’nın yerleşim yerlerinden biridir. Keçiören İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 159 km2’dir. Keçiören ilçesinin rakımı ise 865 m olarak hesaplanmıştır. Keçiören ilinin Kuzeyinde Pursaklar, doğusunda ve güneyinde ise Altındağ, batısında Yenimahalle ilçeleri bulunmaktadır. Keçiören ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Keçiören İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Keçiören ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 939.161 nüfusa sahiptir.

Keçiören İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Keçiören Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Keçiören’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Keçiören Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Keçiören’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Keçiören’e Nasıl Gidilir? Keçiören Yol Tarifi

Keçiören’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Keçiören’e gelebilirsiniz. Keçiören karayolu ile Ankara şehir merkezine 11,7 km, İstanbul’a yaklaşık 444 km, Bursa’ya yaklaşık 404 km, İzmir’den ise yaklaşık 605 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Ankara Şehir Merkezinde yer alan Ankara Esenboğa Havalimanı’na gidebilirsiniz. Ankara Esenboğa Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Keçiören ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Ankara’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Ankara demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Keçiören ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.