İçeriğe geç

Keçiborlu Posta Kodu

Keçiborlu Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Keçiborlu Posta Kodu Sorgulama

Keçiborlu’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Keçiborlu ilçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta’nın ilçesi olan Keçiborlu, Isparta’nın yerleşim yerlerinden biridir. Keçiborlu İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 494 km2’dir. Rakımı ise 1.004 m olarak hesaplanmıştır. Keçiborlu ilinin Kuzeyinde Afyonkarahisar, doğusunda ise Gönen, batısında ve Güneyinde ise Burdur ilçeleri bulunmaktadır. Keçiborlu ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Keçiborlu İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Keçiborlu ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 13.879 nüfusa sahiptir.

Keçiborlu Posta Kodu
Keçiborlu Posta Kodu