İçeriğe geç

Keban Yol Tarifi

Elâzığ Keban yol tarifi; yazımızda öncelikle Keban şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Keban’a nasıl gidilir? Keban yol tarifi? Keban yol haritası? Keban İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Keban İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elâzığ’ın ilçesi olan Keban, Elâzığ’ın yerleşim yerlerinden biridir. Keban İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 641 km2’dir. Keban ilçesinin rakımı ise 799 m olarak hesaplanmıştır. Keban ilinin Kuzeyinde Ağın, doğusunda ise Elazığ Merkez, batısında Malatya, Güneyinde ise Baskil ilçeleri bulunmaktadır. Keban ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Keban İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Keban ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 7.068 nüfusa sahiptir.

Keban İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Keban Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Keban’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Keban Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Keban’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Keban’a Nasıl Gidilir? Keban Yol Tarifi

Keban’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Keban’a gelebilirsiniz. Keban karayolu ile Elâzığ şehir merkezine 55.5 km, İstanbul’a yaklaşık 1.151 km, Ankara’ya yaklaşık 698 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.308 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Elâzığ Şehir Merkezinde yer alan Elâzığ Havalimanı’na gidebilirsiniz. Elâzığ Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Keban ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Elâzığ’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Elâzığ demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Keban ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.