İçeriğe geç

Keban Posta Kodu

Keban Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Keban Posta Kodu Sorgulama

Keban’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Keban ilçesi Hakkında

Keban ilçesi alan olarak Türkiye’nin dört yüz doksan yedinci en büyük ilçesidir. Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elâzığ’ın ilçesi olan Keban, Elâzığ’ın yerleşim yerlerinden biridir. Keban İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 641 km2’dir. Rakımı ise 799 m olarak hesaplanmıştır. Keban ilinin Kuzeyinde Ağın, doğusunda ise Elazığ Merkez, batısında Malatya, Güneyinde ise Baskil ilçeleri bulunmaktadır. Keban ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Keban İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Keban ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 8.149 nüfusa sahiptir.

Keban Posta Kodu
Keban Posta Kodu