İçeriğe geç

Kazımkarabekir Yol Tarifi

Karaman Kazımkarabekir yol tarifi; yazımızda öncelikle Kazımkarabekir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kazımkarabekir’e nasıl gidilir? Kazımkarabekir yol tarifi? Kazımkarabekir yol haritası? Kazımkarabekir İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kazımkarabekir İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman’ın ilçesi olan Kazımkarabekir, Karaman’ın yerleşim yerlerinden biridir. Kazımkarabekir İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 423 km2’dir. Kazımkarabekir ilçesinin rakımı ise 1.052 m olarak hesaplanmıştır. Kazımkarabekir ilçesinin Kuzeyinde Konya, doğusunda ve Güneyinde Karaman Merkez, batısında Konya ilçeleri bulunmaktadır. Kazımkarabekir ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kazımkarabekir İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kazımkarabekir ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 3.956 nüfusa sahiptir.

Kazımkarabekir İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kazımkarabekir Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kazımkarabekir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kazımkarabekir Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kazımkarabekir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kazımkarabekir’e Nasıl Gidilir? Kazımkarabekir Yol Tarifi

Kazımkarabekir’e kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kazımkarabekir’e gelebilirsiniz. Kazımkarabekir karayolu ile Karaman şehir merkezine 31.4 km, İstanbul’a yaklaşık 794 km, Ankara’ya yaklaşık 359 km, İzmir’den ise yaklaşık 649 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Karaman’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Karaman demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kazımkarabekir ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.