İçeriğe geç

Kazımkarabekir Posta Kodu

Kazımkarabekir Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Kazımkarabekir Posta Kodu Sorgulama

Kazımkarabekir’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Kazımkarabekir ilçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman’ın ilçesi olan Kazımkarabekir, Karaman’ın yerleşim yerlerinden biridir. Kazımkarabekir İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 423 km2’dir. Rakımı ise 1.052 m olarak hesaplanmıştır. Kazımkarabekir ilçesinin Kuzeyinde Konya, doğusunda ve Güneyinde Karaman Merkez, batısında Konya ilçeleri bulunmaktadır. Kazımkarabekir ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kazımkarabekir İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kazımkarabekir ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 3.956 nüfusa sahiptir.

Kazımkarabekir Posta Kodu
Kazımkarabekir Posta Kodu