İçeriğe geç

Kayseri Yozgat Arası Kaç KM

Kayseri Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle Kayseri ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kayseri Yozgat arası kaç km? Kayseri Yozgat arası kaç saat? Kayseri Yozgat yol tarifi? Kayseri Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kayseri ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kayseri ili yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 37° 39′ 00.5″ N 39° 18′ 08.0″ N GPS koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kayseri Yozgat Arası Kaç KM

Kayseri Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 171 km’dir. Kayseri Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 136 km’dir.

Kayseri Yozgat Arası Kaç KM

Kayseri Yozgat Arası Kaç Saat

Kayseri Yozgat arası kaç saat; Kayseri Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 171 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat sürmektedir. Kayseri Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat sürmektedir. Kayseri Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 136 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat

Otobüs ile;

3 saat

Uçak ile;

40 dakika

Kayseri Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kayseri Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 171 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 10 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 14 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kayseri Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kayseri Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.