İçeriğe geç

Kayseri Yalova Arası Kaç KM

Kayseri Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Kayseri ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kayseri Yalova arası kaç km? Kayseri Yalova arası kaç saat? Kayseri Yalova yol tarifi? Kayseri Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kayseri ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kayseri ili yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 37° 39′ 00.5″ N 39° 18′ 08.0″ N GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Kayseri Yalova Arası Kaç KM

Kayseri Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 736 km’dir. Kayseri Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 573 km’dir.

Kayseri Yalova Arası Kaç KM

Kayseri Yalova Arası Kaç Saat

Kayseri Yalova arası kaç saat; Kayseri Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 736 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Kayseri Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Kayseri Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 573 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Kayseri Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kayseri Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 736 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 41 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 58 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kayseri Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kayseri Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.