Kayseri Yahyalı Arası Kaç KM

Kayseri Yahyalı arası kaç km; yazımızda öncelikle Kayseri ve Yahyalı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kayseri Yahyalı arası kaç km? Kayseri Yahyalı arası kaç saat? Kayseri Yahyalı yol tarifi? Kayseri Yahyalı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kayseri ile Yahyalı İli Hakkında Genel Bilgiler

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ilinin yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 37° 39′ 00.5″ N 39° 18′ 08.0″ N GPS koordinatlarıdır.

Yahyalı ilçesi;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yahyalı ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 1,587 km2dir. Yahyalı ilçesinin coğrafi konumu ise 38° 5′ 57.0156” Kuzey ve 35° 21′ 32.9688” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kayseri Yahyalı Arası Kaç KM

Kayseri Yahyalı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 81 km’dir. Kayseri Yahyalı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 71 km’dir.

Kayseri Yahyalı Arası Kaç KM

Kayseri Yahyalı Arası Kaç Saat

Kayseri Yahyalı arası kaç saat; Kayseri Yahyalı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 81 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat sürmektedir. Kayseri Yahyalı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat sürmektedir. Kayseri Yahyalı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 71 kilometredir.

Özel araç ile;

1 saat

Otobüs ile;

2 saat

Kayseri Yahyalı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kayseri Yahyalı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 81 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 5 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 7 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kayseri Yahyalı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kayseri Yahyalı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yahyalı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yahyalı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.