İçeriğe geç

Kayseri Uşak Arası Kaç KM

Kayseri Uşak arası kaç km; yazımızda öncelikle Kayseri ve Uşak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kayseri Uşak arası kaç km? Kayseri Uşak arası kaç saat? Kayseri Uşak yol tarifi? Kayseri Uşak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kayseri ile Uşak İli Hakkında Genel Bilgiler

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kayseri ili yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 37° 39′ 00.5″ N 39° 18′ 08.0″ N GPS koordinatlarıdır.

Uşak ili;

Ege bölgesinde yer alan Uşak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Uşak ili yüzölçümü yaklaşık 5.341 km2’dir. Uşak ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′24.7″K 30° 01′15.0″E D GPS koordinatlarıdır.

Kayseri Uşak Arası Kaç KM

Kayseri Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 623 km’dir. Kayseri Uşak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 528 km’dir.

Kayseri Uşak Arası Kaç KM

Kayseri Uşak Arası Kaç Saat

Kayseri Uşak arası kaç saat; Kayseri Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 623 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Kayseri Uşak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Kayseri Uşak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 528 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Kayseri Uşak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kayseri Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 623 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 35 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 50 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kayseri Uşak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kayseri Uşak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Uşak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Uşak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.