İçeriğe geç

Kayseri Tunceli Arası Kaç KM

Kayseri Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Kayseri ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kayseri Tunceli arası kaç km? Kayseri Tunceli arası kaç saat? Kayseri Tunceli yol tarifi? Kayseri Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kayseri ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kayseri ili yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 37° 39′ 00.5″ N 39° 18′ 08.0″ N GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Kayseri Tunceli Arası Kaç KM

Kayseri Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 582 km’dir. Kayseri Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 365 km’dir.

Kayseri Tunceli Arası Kaç KM

Kayseri Tunceli Arası Kaç Saat

Kayseri Tunceli arası kaç saat; Kayseri Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 582 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Kayseri Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Kayseri Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 365 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat

Kayseri Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kayseri Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 582 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 33 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 47 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kayseri Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kayseri Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.