İçeriğe geç

Kayseri Trabzon Arası Kaç KM

Kayseri Trabzon arası kaç km; yazımızda öncelikle Kayseri ve Trabzon şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kayseri Trabzon arası kaç km? Kayseri Trabzon arası kaç saat? Kayseri Trabzon yol tarifi? Kayseri Trabzon arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kayseri ile Trabzon İli Hakkında Genel Bilgiler

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kayseri ili yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 37° 39′ 00.5″ N 39° 18′ 08.0″ N GPS koordinatlarıdır.

Trabzon ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Trabzon ili yüzölçümü yaklaşık 4.662 km2’dir. Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS koordinatlarıdır.

Kayseri Trabzon Arası Kaç KM

Kayseri Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 585 km’dir. Kayseri Trabzon arası mesafe havayolu ile yaklaşık 443 km’dir.

Kayseri Trabzon Arası Kaç KM

Kayseri Trabzon Arası Kaç Saat

Kayseri Trabzon arası kaç saat; Kayseri Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 585 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Kayseri Trabzon arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Kayseri Trabzon arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 443 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Kayseri Trabzon Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kayseri Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 585 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 33 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 47 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kayseri Trabzon Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kayseri Trabzon arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.