İçeriğe geç

Kayseri Tokat Arası Kaç KM

Kayseri Tokat arası kaç km; yazımızda öncelikle Kayseri ve Tokat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kayseri Tokat arası kaç km? Kayseri Tokat arası kaç saat? Kayseri Tokat yol tarifi? Kayseri Tokat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kayseri ile Tokat İli Hakkında Genel Bilgiler

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kayseri ili yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 37° 39′ 00.5″ N 39° 18′ 08.0″ N GPS koordinatlarıdır.

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir.Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

Kayseri Tokat Arası Kaç KM

Kayseri Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 275 km’dir. Kayseri Tokat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 210 km’dir.

Kayseri Tokat Arası Kaç KM

Kayseri Tokat Arası Kaç Saat

Kayseri Tokat arası kaç saat; Kayseri Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 275 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat sürmektedir. Kayseri Tokat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat sürmektedir. Kayseri Tokat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 210 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 46 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat

Otobüs ile;

4 saat

Uçak ile;

46 dakika

Kayseri Tokat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kayseri Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 275 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 16 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 23 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kayseri Tokat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kayseri Tokat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.