Kayseri Sivas Arası Kaç KM

Kayseri Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Kayseri ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kayseri Sivas arası kaç km? Kayseri Sivas arası kaç saat? Kayseri Sivas yol tarifi? Kayseri Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kayseri ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kayseri ili yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 37° 39′ 00.5″ N 39° 18′ 08.0″ N GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Kayseri Sivas Arası Kaç KM

Kayseri Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 197 km’dir. Kayseri Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 175 km’dir.

Kayseri Sivas Arası Kaç KM

Kayseri Sivas Arası Kaç Saat

Kayseri Sivas arası kaç saat; Kayseri Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 197 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Kayseri Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Kayseri Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 175 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika

Kayseri Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kayseri Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 197 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 11 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 16 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kayseri Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kayseri Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.