İçeriğe geç

Kayseri Şırnak Arası Kaç KM

Kayseri Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Kayseri ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kayseri Şırnak arası kaç km? Kayseri Şırnak arası kaç saat? Kayseri Şırnak yol tarifi? Kayseri Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kayseri ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kayseri ili yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 37° 39′ 00.5″ N 39° 18′ 08.0″ N GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kayseri Şırnak Arası Kaç KM

Kayseri Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 846 km’dir. Kayseri Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 625 km’dir.

Kayseri Şırnak Arası Kaç KM

Kayseri Şırnak Arası Kaç Saat

Kayseri Şırnak arası kaç saat; Kayseri Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 846 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Kayseri Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Kayseri Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 625 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Kayseri Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kayseri Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 846 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 47 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 68 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kayseri Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kayseri Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.