İçeriğe geç

Kayseri Sinop Arası Kaç KM

Kayseri Sinop arası kaç km; yazımızda öncelikle Kayseri ve Sinop şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kayseri Sinop arası kaç km? Kayseri Sinop arası kaç saat? Kayseri Sinop yol tarifi? Kayseri Sinop arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kayseri ile Sinop İli Hakkında Genel Bilgiler

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kayseri ili yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 37° 39′ 00.5″ N 39° 18′ 08.0″ N GPS koordinatlarıdır.

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Kayseri Sinop Arası Kaç KM

Kayseri Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 549 km’dir. Kayseri Sinop arası mesafe havayolu ile yaklaşık 370 km’dir.

Kayseri Sinop Arası Kaç KM

Kayseri Sinop Arası Kaç Saat

Kayseri Sinop arası kaç saat; Kayseri Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 549 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Kayseri Sinop arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Kayseri Sinop arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 370 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat

Kayseri Sinop Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kayseri Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 549 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 31 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 44 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kayseri Sinop Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kayseri Sinop arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.