İçeriğe geç

Kayseri Siirt Arası Kaç KM

Kayseri Siirt arası kaç km; yazımızda öncelikle Kayseri ve Siirt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kayseri Siirt arası kaç km? Kayseri Siirt arası kaç saat? Kayseri Siirt yol tarifi? Kayseri Siirt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kayseri ile Siirt İli Hakkında Genel Bilgiler

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kayseri ili yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 37° 39′ 00.5″ N 39° 18′ 08.0″ N GPS koordinatlarıdır.

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Kayseri Siirt Arası Kaç KM

Kayseri Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 749 km’dir. Kayseri Siirt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 571 km’dir.

Kayseri Siirt Arası Kaç KM

Kayseri Siirt Arası Kaç Saat

Kayseri Siirt arası kaç saat; Kayseri Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 749 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Kayseri Siirt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Kayseri Siirt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 571 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Kayseri Siirt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kayseri Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 749 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 42 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 60 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kayseri Siirt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kayseri Siirt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.