İçeriğe geç

Şanlıurfa Kayseri Arası Kaç KM

Şanlıurfa Kayseri arası kaç km; yazımızda öncelikle Şanlıurfa ve Kayseri şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şanlıurfa Kayseri arası kaç km? Şanlıurfa Kayseri arası kaç saat? Şanlıurfa Kayseri yol tarifi? Şanlıurfa Kayseri arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şanlıurfa ile Kayseri İli Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kayseri ili yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 37° 39′ 00.5″ N 39° 18′ 08.0″ N GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa Kayseri Arası Kaç KM

Şanlıurfa Kayseri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 483 km’dir. Şanlıurfa Kayseri arası mesafe havayolu ile yaklaşık 339 km’dir.

Şanlıurfa Kayseri Arası Kaç KM

Şanlıurfa Kayseri Arası Kaç Saat

Şanlıurfa Kayseri arası kaç saat; Şanlıurfa Kayseri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 483 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Kayseri arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Şanlıurfa Kayseri arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 339 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Şanlıurfa Kayseri Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şanlıurfa Kayseri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 483 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 27 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 39 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şanlıurfa Kayseri Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şanlıurfa Kayseri arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.